NOVINKY

Náš letoun F2 získal mezinárodně uznávanou certifikaci kategorie EASA CS-23

Doposud bylo možné provozovat letouny řady CT pouze jako UL letadla v rejstříku LAA ČR (model CTSW/CTLS), nebo jako dospělá letadla pod EASA TC v rejstříku ÚCL (model CTLS-ELA) s MTOW 600 Kg.

Prvního prosince 2021 jsme však obdrželi osvědčení od Agentury Evropské unie pro bezpečnost letectví /EASA/ pro náš nově vyvinutý typ F2, dle předpisu CS-23 (MTOW 650 kg), jež je mezinárodně uznávaný a umožní nám snazší vstup na světový trh.

Náš koncept „Vision Zero“ spojuje celou řadu aktivních i pasivních bezpečnostních prvků, jehož cílem je co nejvíce minimalizovat počty tragických nehod. Díky avinice Garmin G3X umí náš autopilot po stisknutí tlačítka „level“ automaticky vrátit letadlo do horizontálního letu + je implementována ochrana proti překročení letové obálky.

Do konstrukce letadla byly zavedeny i zcela nové prvky, díky kterým se nám podařilo splnit nejvyšší požadavky na bezpečnost, jež stanovuje předpis CS-23. Letoun je tak odolný zejména proti vývrtkám a pádům. Letoun je vybaven padákovým systémem v draku letadla, elektronickou stabilizací a ochranou před překročením limitů Garmin ESP, systémem automatického řízení paliva či airbagy AMSAFE.

F2 zaujme i nadstandardní úrovní základního vybavení, mezi které patří dvouosý autopilot, motor Rotax 912iS (100 Hp) , sada avioniky Garmin G3X a v neposlední řadě i certifikovaná vrtule DUC, perforovaná sedadla v koženém provedení, vyhřívání kabiny, kola vč. brzd Beringer, osvětlení Whelen atp.

Naše společnost tak nabízí již dva certifikované modely F2-CS23 s max. vzletovou hmotností 650 kg (MTOW) a CTLS-ELA s hmotností 600 kg (MTOW). Naše certifikovaná letadla jsou sestavena, zalétána a předána české organizaci Flight Design general aviation CZ s.r.o., která sídlí v Šumperku.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.