Vision zero

Bezpečnost na prvním místě. Naše nová avionika umí po stisku tlačítka „level“ automaticky vrátit letadlo zpět na původní úroveň letu. Díky tomu jsme pro naše zákazníky udělali další krok k ještě bezpečnějšímu létání. 

V roce 2016 jsme se rozhodli provést samohybný typ nárazového testu prototypu C4 v plném rozsahu. Díky tomu máme řadu dat a námi získané zkušenosti samozřejmě průběžně aplikujeme na všechny produkty Flight Design. „Vision Zero“ zahrnuje naši budoucí vizi, že během letu s naším letadlem se nestane žádná vážná havárie, tedy bude zraněno „nula“ cestujících. Toho lze dosáhnout kombinací pasivních a aktivních bezpečnostních systémů. 

Co konkrétně máme na mysli? Do budoucna na trh uvedeme letoun s řadou inovativních prvků. Například s airbagy ve standardní výbavě, lepší zábranou pro cestující, speciálně navrženými asistenčními systémy, které budou doplněny o novou generaci padákových záchranných systémů. Vývoj a certifikace budou vyžadovat čas, ale jsme si jisti, že ty nejdůležitější inovace budeme moci dodatečně instalovat i do našich stávajících letounů. Předpokládáme, že nejpozději do roku 2025 bychom měli naši vizi „Vision Zero“ posunout výrazně blíže k realizaci. Jedná se o výzvu, díky které se Flight Design stane jasný vítězem v oblasti bezpečnosti ultralehkých letadel. Z výsledků našeho vývoje budou v praxi profitovat všichni naši zákazníci. Pro ně, jejich přátele i rodiny budou mít naše kroky neocenitelné výhody. Bezpečnost cestujících v našich letadlech byla vždy prioritou Flight Designu. A nikdy tomu nebude jinak.